Misja i wizja

Co jest dla nas ważne i do czego dążymy
Firma PACKPROFIL jest głównym producentem kątowników i tulei tekturowych w Polsce.
Nasze towary wyprodukowane na bazie tektury powstającej z przerobu makulatury, spotkały się z uznaniem nie tylko w Polsce, ale praktycznie we wszystkich krajach Europy. Atutami, oprócz jakości wyrobów potwierdzonej certyfikatami, są również: wieloletnie doświadczenie i kompleksowość obsługi.
Stawiamy na ekologię!
Jesteśmy firmą przyjazną dla środowiska, czego dowodem jest przyznany nam certyfikat FSC®.
Wizja:

Jako lider w produkcji materiałów opakowaniowych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, wraz z wzrostem gospodarczym dostrzegamy coraz bardziej niepokojące braki zasobów naturalnych. Naszą wizją jest wdrażanie filozofii 3R (Reduce, Replace, Recycle), czyli Zmniejszaj, Zastępuj i Poddawaj recyklingowi, aby przyczynić się do ochrony środowiska dla przyszłych pokoleń. Inwestycje w zrównoważony rozwój naszej firmy oznaczają dla nas racjonalną produkcję, transport oraz usługi, przynoszące korzyści ekonomiczne i ekologiczne na poziomie lokalnym i globalnym.
Misja:

- Dążymy do zwiększenia świadomości klientów dotyczącej ekologicznych materiałów opakowaniowych.

- Nasz innowacyjny rozwój produktów odpowiada na potrzeby klientów, biorąc pod uwagę ochronę środowiska zgodnie z filozofią 3R.

- Dostarczymy opłacalne i zrównoważone produkty oraz nowoczesne technologiczne rozwiązania na całym świecie.

- Nasze działania opierają się na zasadach zrównoważonego rozwoju, ściśle przestrzegając polityk dotyczących ochrony środowiska i bezpieczeństwa.

- Nasze produkty nie tylko zaspokajają potrzeby ekonomiczne, ale także przynoszą liczne korzyści w procesie poszukiwania odpowiednich rozwiązań.
Modernizacja energetyczna zakładu
Firma „Packprofil” Sp z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Modernizacja energetyczna zakładu Packprofil poprzez poprawę energetyczną maszyn, termomodernizację budynków i montaż paneli fotowoltaicznych.”, realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie
nr FENG.03.01-IP.03-0239/23-00.
Projekt realizujemy, aby wzmocnić potencjał i wprowadzić innowacyjne rozwiązania w przedsiębiorstwie.
Projekt polega na modernizacji hydropulpera, maszyny papierniczej i podgrzewu technologicznego kleju, które są zlokalizowane w hali produkcyjnej Wnioskodawcy położonej w Kolonowskiem w woj. opolskim.

Zakończenie prac projektowych przyczyni się do znacznej oszczędności końcowej energii elektrycznej używanej w procesie produkcji na poziomie 39,1%.

Projekt obejmie również termomodernizację budynków, dzięki czemu zaoszczędzone zostanie 48% energii pierwotnej.

Projekt obejmuje również instalację paneli fotowoltaicznych o mocy 935,64 kWp umieszczonych na stelażach na gruncie oraz na dachu hal produkcyjnych. Powyższe przyczyni się do optymalizacji energetycznej przedsiębiorstwa, dywersyfikując źródła użytkowanej przez przedsiębiorstwo energii elektrycznej co umożliwi uzyskanie oszczędności energii pierwotnej łącznie na poziomie 52,6%.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu: 10 297 471,38 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 3 881 143,18 zł

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.