PROJEKT

 

 

Firma „Packprofil” Sp z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Modernizacja energetyczna zakładu Packprofil poprzez poprawę energetyczną maszyn, termomodernizację budynków i montaż paneli fotowoltaicznych.”, realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie nr FENG.03.01-IP.03-0239/23-00.

Projekt realizujemy, aby wzmocnić potencjał i wprowadzić innowacyjne rozwiązania w przedsiębiorstwie.

Projekt polega na modernizacji hydropulpera, maszyny papierniczej i podgrzewu technologicznego kleju, które są zlokalizowane w hali produkcyjnej Wnioskodawcy położonej w Kolonowskiem w woj. opolskim.

Zakończenie prac projektowych przyczyni się do znacznej oszczędności końcowej energii elektrycznej używanej w procesie produkcji na poziomie 39,1%.

Projekt obejmie również termomodernizację budynków, dzięki czemu zaoszczędzone zostanie 48% energii pierwotnej.

Projekt obejmuje również instalację paneli fotowoltaicznych o mocy 935,64 kWp umieszczonych na stelażach na gruncie oraz na dachu hal produkcyjnych. Powyższe przyczyni się do optymalizacji energetycznej przedsiębiorstwa, dywersyfikując źródła użytkowanej przez przedsiębiorstwo energii elektrycznej co umożliwi uzyskanie oszczędności energii pierwotnej łącznie na poziomie 52,6%.

 

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu: 10 297 471,38 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 3 881 143,18 zł